strona i stronica

Chciałbym zapytać czy słowo stronica jest poprawną formą słowa strona?
Stronica jest książkowym synonimem strony, np. „Przechowywał ten obrazek w kalendarzu i cieszył się, otwierając stronice, że zbliża się do miejsca, gdzie leżą kolory” (Cz. Miłosz, Dolina Issy). W zwykłej rozmowie lub w tekście użytkowym mówi się o stronach, nie o stronicach.
Mirosław Bańko