strony internetowe e bibliografii

Szanowni Eksperci!
Bibliografię (literaturę) układa sie w porządku alfabetycznym. Jak postapić w przypadku podawania w bibliografii adresów stron internetowych, z których czerpało soe informacje lub które moga poszerzyć zagadnienie? Wszystkie zaczynają się tak samo. Czy wyłaczyc je jako osobny segment, np. „oraz strony internetowe”?
Z poważaniem

Iwona
Jeśli odsyłacze do stron internetowych są przyporządkowane opisom publikacji drukowanych, to problemu nie ma. W przeciwnym razie można je zebrać wszystkie w osobnym dziale bibliografii, zapewne poprzedzone wspólnym komentarzem, można też do dać opis do każdego odsyłacza z osobna. W tym drugim wypadku porządek odsyłaczy może być co najmniej dwojaki: alfabetyczny według adresów albo alfabetyczny według opisów. Możliwości jest nawet więcej, zależnie od potrzeb i specyfiki materiału (można np. odsyłacze uporządkować tematycznie lub chronologicznie).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski