strony internetowe e bibliografii

 
strony internetowe e bibliografii
12.04.2011
Szanowni Eksperci!
Bibliografię (literaturę) układa sie w porządku alfabetycznym. Jak postapić w przypadku podawania w bibliografii adresów stron internetowych, z których czerpało soe informacje lub które moga poszerzyć zagadnienie? Wszystkie zaczynają się tak samo. Czy wyłaczyc je jako osobny segment, np. „oraz strony internetowe”?
Z poważaniem

Iwona
Jeśli odsyłacze do stron internetowych są przyporządkowane opisom publikacji drukowanych, to problemu nie ma. W przeciwnym razie można je zebrać wszystkie w osobnym dziale bibliografii, zapewne poprzedzone wspólnym komentarzem, można też do dać opis do każdego odsyłacza z osobna. W tym drugim wypadku porządek odsyłaczy może być co najmniej dwojaki: alfabetyczny według adresów albo alfabetyczny według opisów. Możliwości jest nawet więcej, zależnie od potrzeb i specyfiki materiału (można np. odsyłacze uporządkować tematycznie lub chronologicznie).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!