stry-jecz-ny

Szanowni Państwo,
interesuje mnie poprawny podział wyrazu stryjeczny, przy przenoszeniu do kolejnego wersu. Który z następujących wariantów jest poprawny: stry-/jeczny czy stryj-/eczny? Jeżeli oba przypadki są dopuszczalne, to który jest zalecany?
Łączę pozdrowienia…
Poprawny i zalecany jest podział stry-jecz-ny; akceptowalny, ale gorszy: stry-je-czny. Podział po stryj- byłby zgodny z morfologią słowa, ale niezgodny z jego strukturą sylabiczną, a względy sylabiczne mają pierwszeństwo przed morfologicznymi, jeśli znajdą się z nimi w kolizji.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski