studia wyższe i wyższa uczelnia

Szanowni Państwo,
od wielu lat nurtuje mnie porpawność wyrażenia studia wyższe. Czy nie powinno mówić się uczelnia wyższa? Idziemy na studia (wyższe) czy studiować na uczelni wyższej? Proszę o komentarz.
Serdecznie dziękuje,
Marcin Marciniak
Panie Marcinie!
I studia wyższe mówimy, i szkoła wyższa. Odbywamy wyższe studia w szkołach wyższych, w (na) wyższych uczelniach. Wyrażenie szkoła wyższa jest oczywiście poprawne, odróżnia te szkoły od podstawowych i średnich. Niektórzy nie bez pewnej racji uważają, że wyrażenie wyższa uczelnia zawiera informację powtórzoną. Ale tak się już przyzwyczailiśmy. Podobnie przyzwyczailiśmy się do wyrażenia studia wyższe, choć wystarczyłyby same studia. Pewnym uzasadnieniem dla studiów wyższych jest to, ze słowo studia ma też inne znaczenia. Pozdrawiam
Jerzy Bralczyk, prof., UW i WSPS