styl, stylistyka, stylizacja

Słowo stylistyka jest dość powszechnie stosowane do określania kształtu czy też linii nadwozia oraz projektu wnętrza danego samochodu. Przykładowo: „Najnowszy model nawiązuje stylistycznie do…”, „W stylistyce modelu…” itp. Czy użycie określenia stylistyka zamiast stylizacja jest poprawne?
Załączam pozdrowienia
Andrzej Borowczyk
W publikacjach motoryzacyjnych wyraz stylistyka często występuje w znaczeniu ‘styl, zestaw charakterystycznych cech nadwozia i wnętrza samochodu’. Nie można mieć nic przeciw temu. Pana przykłady nie dowodzą jednak, żeby używano go jako synonimu stylizacji. Gdyby tak było, należałoby to użycie ocenić negatywnie, bo mieszanie słów stylistyka i stylizacja nie może być uznane za poprawne.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski