suomenlapinkoira w dopełniaczu

W jaki sposób odmienia się słowo Suomenlapinkoira (rasa psa; inna nazwa to fiński lapphund) w dopełniaczu?

Rzeczownik suomenlapinkoira (rasy psów to zasadniczo wyrazy pospolite zapisywane od małej litery) przyjmuje w dopełniaczu liczby pojedynczej formę: suomenlapinkoiry, a w dopełniaczu liczby mnogiej – formę: suomenlapinkoir, por. np.

  • Głowa suomenlapinkoiry jest dosyć szeroka, z wyraźnie zaznaczonym stopem. Odznacza się zwężającą kufą, która jest szeroka u nasady.
Adam Wolański