super i ekstra

Szanowna Poradnio,
przedrostki super i ekstra zapisujemy łącznie z innymi wyrazami – było o tym już nieraz. W WSO PWN to reguła [148], lecz nie ma tam przykładów połączeń z czasownikami. W Waszej Poradni przewinął się chyba tylko jeden – superwizjujemy. Mam jednak ogromny opór w łączeniu super i ekstra z czasownikami i imiesłowami (np. Ale super wyglądasz! czy ekstra napisane). Toteż proszę o poradę w sprawie pisowni owych dwóch „inkryminowanych” cząstek.
Z poważaniem
Aleksander Durkiewicz
Super i ekstra funkcjonują nie tylko jako afiksy, ale też jako przymiotniki i przysłówki, por. „Okazja była super”, „A w kuchni jest super, cieplutko, przytulnie”, „Nareszcie coś ekstra dla miłośników rapu”, „Było ekstra, tylko żarcia za mało” (za Innym słownikiem języka polskiego PWN). Tak więc pisownię w przykładach zawartych w pytaniu można zaakceptować.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski