super i super-

Czy przymiotnik super można stawiać przed rzeczownikiem? Czy zdanie „W tym mieście jest super market” jest teoretycznie poprawne, ale praktycznie wadliwe z powodu groźby nieporozumienia?
Przymiotnika super używajmy raczej w pozycji przyczasownikowej, np. „Ona jest super”. Użyty w pozycji przyrzeczownikowej, a zwłaszcza przed rzeczownikiem, może nasuwać podejrzenie, że autor wypowiedzi jest na bakier z regułami ortografii. W każdym razie super market to nie jest poprawny zapis. Poprawnie byłoby supermarket.
Mirosław Bańko, PWN