superczłowiek

Mam pytanie dotyczące pisowni słowa superczłowiek. Czy możliwa jest w tym przypadku pisownia rozłączna? Moim zdaniem pisownia łączna sugeruje, że chodzi o człowieka o nadludzkich zdolnościach, a nie o człowieka, który jest super (w znaczeniu 'świetny'). Proszę o opinię i dziękuję za odpowiedź.
W pisowni polskiej nie odzwierciedla się taka różnica, o jakiej Pan(i) pisze. Niezależnie od znaczenia obowiązuje pisownia łączna. Można ewentualnie użyć łącznika na znak, że dane złożenie traktuje Pani jako doraźne. Użycie łącznika w tej funkcji nie jest jednak skodyfikowane w zasadach ortografii, opiera się wyłącznie na zwyczaju.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski