superzdolności

Pewnie to śmieszne pytanie, ale zastanowiła mnie pisownia wyrazu superzdolności ze względu na występujące tam połączenie R z Z, dające RZ. Czy w związku z tym nie powinien być on pisany z łącznikiem?
Dziękuję i pozdrawiam.
Anna
W słowniku ortograficznym PWN mamy superzbiornikowiec, zapisany bez łącznika, mamy też hasło tysiączłotowy, tysiąchektarowy i oczywiście podzamcze. Ktoś słabo znający polszczyznę mógłby litery rz w pierwszym z nich, cz w drugim, ch w trzecim i dz w czwartym przeczytać jako jedną głoskę, nie upoważnia nas to jednak do pisania super-zbiornikowiec, tysiąc-złotowy, tysiąc-hektarowy ani pod-zamcze, chyba że z zamiarem ujawnienia budowy słowa. Przy okazji warto przypomnieć przykład efektownej homografii: zamarzać (czyt. [zamar-zać], forma niedokonana od zamarznąć) i zamarzać (czyt. [zama-rz-ać], forma niedokonana od zamorzyć).
Mirosław Bańko, PWN