suplementacja

Z jakim przypadkiem łączy się rzeczownik suplementacja: suplementacja kwasem foliowym czy suplementacja kwasu foliowego?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Słowa nie ma w słownikach. Sprawdziliśmy w Korpusie Języka Polskiego i okazało się, że oba schematy są w użyciu w tej samej funkcji. Korzystniej jednak byłoby je zróżnicować według wzoru właściwego rzeczownikowi uzupełnianie: skoro uzupełnianie X-a Y-kiem, to może też suplementacja X-a Y-kiem?
Mirosław Bańko