świat

Witam. Czy poprawna jest forma światowi w celowniku liczby pojedynczej od rzeczownika świat, czy możliwa jest jedynie forma światu (taką podają słowniki języka polskiego)?
Dziękuję i kłaniam się kapeluszem.
Chyba tylko Nowemu Światowi (gazecie) i Światowi Książki (wydawnictwu). Bo już ulica w Warszawie ma celownik na -u: „(…) charakter europejski nadano jedynie Nowemu Światu i Chmielnej” (Rzeczpospolita, cyt. za Małym słownikiem wyrazów kłopotliwych PWN).
Mirosław Bańko, PWN