syndykacja

Szanowni Państwo,
Piszę pracę z dziedziny informatyki dotyczącą technologii RSS. Zastanawia mnie etymologia słowa syndykacja, powszechnie używanego w publikacjach internetowych, niestety nie mogę znaleźć jego ścisłej definicji.
Pozdrawiam
Marcin
Syndykacja treści jest rozwiązaniem, dzięki któremu można gromadzić i udostępniać informacje w Internecie. Wyraz wywodzi się z nazwy Really Simple Syndication (RSS) oznaczającej metodę, która pozwala zrealizować taki zamiar.
Angielskie syndication pochodzi z francuskiego syndic ‘zarządca’, to z kolei z łacińskiego syndicus ‘członek sądu kolegialnego’, źródłem tych form jest greckie słowo syndikos ‘opiekun prawny’.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski