szklana szyba

Szanowni Państwo,
czy sformułowanie szklana szyba jest poprawne? Z jednej strony przypomina „masło maślane”, z drugiej jednak szyby bywają również plastikowe… Podobnie jak szkła okularów.
Serdecznie pozdrawiam
Według słowników szyby są zrobione ze szkła, ale życie tego nie potwierdza w stu procentach. Samo słowo zresztą pochodzi z niemieckiego Scheibe, którego znaczenie jest ogólniejsze. Ani więc współczesny zwyczaj, ani znaczenie etymologiczne nie wskazują, żeby szklane szyby musiały być „masłem maślanym”.
Mirosław Bańko