szyjka w ciąży

Czy tytuł wątku Poszerzona szyjka macicy w ciąży jest poprawny?… Fraza według mnie wskazuje, jakoby to szyjka macicy, a nie kobieta, była w ciąży. Niestety, parafrazy typu Poszerzona szyjka macicy u kobiety w ciąży/u ciężarnej nie może zostać zastosowana ze względów SEO.
A Szyjka macicy powiększona w ciąży nie może być? Jeśli nie, to proszę się tak bardzo nie przejmować: kontekst i doświadczenie życiowe eliminują mało prawdopodobne interpretacje. Przy pierwszej lekturze w ogóle nie zauważyłem dwuznaczności.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski