szyk wyrazów w tytułach książek i artykułów

Często spotykam tytuły prac humanistycznych ułożone następująco: Karla Poppera koncepcja prawdy. Taki styl wydaje mi się manieryczny i napuszony. Może jednak jest poprawny? Stanowczo wolę prostszy szyk: Koncepcja prawdy Karla Poppera. Czy istnieją jakieś zasady w tej kwestii?
Proszę o opinię
Aleksandra Kowal
Szyk, który Pana niepokoi, jest nacechowany, ale ma jedną zaletę: wysuwa na czoło autora, co może być pożądane. Na okładkach książek niekoniecznie, ale w opisach bibliograficznych z zasady autora podaje się przed tytułem dzieła.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski