szyk wyrazów

W pewnej gazecie napisano: „45 proc. Polaków uważa, że Polska może się stać obiektem zamachów”. Czy to samo zdanie można napisać jak poniżej: „45 proc. Polaków uważa, że Polska stać się może obiektem zamachów”?
Drugie zdanie jest poprawne, ale jego szyk jest nienaturalny. Zwykle bezokolicznik zależny od innego czasownika umieszczamy po nim, np. „Może padać” i podobnie „Polska może się stać…”. Trzeba mieć jakieś specjalne powody, aby tę naturalną kolejność wyrazów odwracać, mówiąc: „Padać może” albo „Polska stać się może…”. Takim powodem może być (sic!) chęć uczynienia z danego zdarzenia tematu wypowiedzi, np. „Padać może, ale nie powinno”, gdzie samo padanie jest przedmiotem uwagi.
Mirosław Bańko