tacy badacze (,) jak…

Szanowna Redakcjo,
bardzo proszę o rozwiązanie mich wątpliwości interpunkcyjnych. Czy powinnam postawić przecinek w zdaniu: „Czytałam publikacje takich badaczy(,) jak Markowski, Janion czy Kwiatkowski”. Jedna z zasad mówi, żeby stawiać przecinek przed jak wprowadzającym wyliczenia, ale nie używa się go w konstrukcjach porównawczych.
Z wyrazami szacunku
Stała Czytelniczka Poradni
Ponieważ nie znalazłem bezpośredniego odniesienia do takich zdań w zasadach interpunkcji WSO PWN, zajrzałem do Kieszonkowego słowniczka interpunkcyjnego Jerzego Podrackiego i Aliny Gałązki (PWN, 2001). Autorzy podają przykład: „Uczniom takim jak Zbyszek trudno przychodzi nauka” i informują ogólnie: „taki […] Składnik połączenia taki jak […] Nie stawia się przed nim przecinka”.
Jak łatwo spostrzec, sformułowanie to jest niezgodne z intencją autorów, gdyż wynika z niego, że nie należy poprzedzać przecinkiem słowa taki, podczas gdy to akurat nie budzi wątpliwości, przedmiotem wahań może być natomiast obecność przecinka między słowem taki a słowem jak. Myślę, że autorom chodziło o to, aby przecinka między taki a jak nie stawiać, zresztą podany przez nich przykład wyraźnie to ilustruje.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski