taka

Dzień dobry,
jak odmieniać nazwę waluty Bangladeszu? 1 taka bangladeskie czy 1 taka bangladeskie [chyba miało być bangladeska – Red.]? 2 taka… czy 2 taki…? 50 taka… czy 50 tak…?
Serdecznie pozdrawiam
Szymon Dudziak
Rzeczownik taka może się odmieniać jak teka, ale ponieważ jest to słowo obce, mało znane, więc nie dziwi pozostawianie go w formie nieodmienionej. Tak właśnie jest w polskojęzycznej Wikipedii, gdzie w haśle taka czytamy m.in. 1000 taka, a także na innych stronach WWW.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski