taki sam, co…, taki sam, jak…

Mam kolejne pytanie: która forma jest poprawna i dlaczego – taki sam, co… czy taki sam, jak…?
Dziękuję.
Obie konstrukcje są poprawne i często mogą być używane zamiennie, por. Kiedy będziesz w takim wieku, jak ja… lub …osoby w podobnym wieku, co ja…. Jednak wymienność ich nie jest pełna, np. zamiast Wciąż jest taka sama, jak była nie możemy powiedzieć Wciąż jest taka sama, co była. Można ten przykład uogólnić, mówiąc, że konstrukcja taki sam, co… jest wykluczona przed czasownikami.
Mirosław Bańko