taki (,) że

Witam,
chodzi mi o połączenie taki że, niezwykle częste w matematyce. Można spotkać różne warianty pisowni: „Niech <obiekt> będzie taki, że… [warunki symbolicznie]”, „Weźmy [obiekt] taki że… [warunki]”, „Niech a będzie liczbą, taką(,) że… [warunki]”. Chodzi więc o przecinek. Problem bierze się chyba stąd, że te [symboliczne warunki] są mniej lub bardziej skomplikowane i często, odczytując je, należy użyć czasownika (np. „f ma pochodną” zapisane symbolicznie). Jaka pisownia jest tu najwłaściwsza?
Z wyrażeniem taki że jest tak samo jak z wyrażeniem dlatego że. Jeśli na słowo taki pada akcent zdaniowy, to stawiamy po nim przecinek; jeśli nie – przecinkiem poprzedzamy całe taki że. Na przykład: „Weźmy zbiór S, taki że każdy jego element jest słowem języka polskiego” (akcent zdaniowy pada na S). Ale „Weźmy inny zbiór, taki, że każdy jego element jest słowem języka estońskiego” (akcent zdaniowy pada na słowo taki).
Mirosław Bańko, PWN