targeting czy targetowanie?

Od kilku lat obserwuję stałą tendencję wzrostową stosowania anglojęzycznego słowa targeting, a ostatnio także targetowanie, w specjalistycznym języku polskim (wojskowość, marketing, mikrobiologia, bankowość). Która z tych form jest poprawniejsza? A może żadna?
Z wyrazami szacunku
Wiesław
Obie są poprawne, ale też obie specjalistyczne lub środowiskowe, więc nie w każdym tekście odpowiednie. Różnią się tym, że pierwsza jest mnie przyswojona (tylko fleksyjnie), druga bardziej (także pod względem słowotwórczym). Jeśli istnieje targetowanie, to musi też istnieć słowo targetować, które ma tę zaletę, że można go używać w różnych osobach, liczbach, czasach itd. Gdybyśmy poprzestali na zapożyczeniu z angielskiego słowa parking, to nie moglibyśmy dziś mówić o źle zaparkowanych samochodach (o dobrze zaparkowanych też).
Mirosław Bańko, PWN