tas i topiarz

Mam dwa pytania. Czy słowo tas – jako tasowanie kart – jest formą poprawną? Oraz niestety nie mogę znaleźć w słowniku słowa topiarz – chciałabym bardzo wiedzieć, co ono oznacza.
Czy mogę liczyć na pomoc z Państwa strony?
Pozdrawiam, EWA
„Karty w tas” mówią karciarze – zwrot ten zanotował np. Słownik języka polskiego pod redakcją W. Doroszewskiego. W tym samym źródle znajdujemy definicję słowa topiarz: „wykwalifikowany robotnik pracujący w odlewni żelaza, szkła, dawniej przy wytapianiu wosku ziemnego; giser”. To zabawne, ale zanim zajrzałem do słownika, byłem skłonny przypuszczać, że topiarz to potoczne określenia kogoś, kto jest na topie.
Mirosław Bańko