tatrzański Ząb

Witam.
Jaka jest prawidłowa odmiana nazwy podhalańskiej miejscowości Ząb? Ja powiedziałabym, że ktoś pochodzi z Zębu. Tymczasem w telewizyjnym programie informacyjnym usłyszałam o mieszkańcu Ząba. Niestety słownik nazw geograficznych nie rejestruje tej nazwy. Proszę o rozstrzygnięcie, jak to z tym zębem być powinno :)
Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce podaje, że podhalański Ząb ma w dopełniaczu formę Zębu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski