te same pięć czy tych samych pięć?

Szanowni Państwo,
mam problem z takim oto zdaniem: „Czyta ciągle TE SAME 5 książek” czy: „Czyta ciągle TYCH SAMYCH 5 książek”. Która wersja jest prawidłowa? Dziękuję!
Obie konstrukcje są poprawne. Pierwsza odnosi się do całego zbioru książek i stwierdza, że wciąż ten sam zbiór jest przez kogoś czytany. Druga mówi o tożsamości nie tyle całego zbioru, ile jego egzemplarzy, dlatego naturalniej brzmiałaby w szyku: „Ciągle czyta 5 tych samych książek”.
Mirosław Bańko, PWN