technologia

Szanowni Panstwo!
Uprzejmie proszę o informację, czy poprawne jest sformułowanie: „Drut produkowany jest technologią…”. Czy raczej: „Drut produkowany jest zgodnie z technologią / w technologii…”?
Z poważaniem,
Alina Szyposz
Można coś robić jakimś sposobem, jakąś metodą, ale technologią? Nie spotkałem się z takim wyrażeniem. Być może ma ono charakter środowiskowy. W polszczyźnie ogólnej lepiej powiedzieć, że drut produkowany jest zgodnie z jakąś technologią albo w jakiejś technologii, np. „W miastach niemal co trzecie mieszkanie było budowane w technologii wielkopłytowej” (Wprost).
Mirosław Bańko, PWN