tel., fax, e-mail

Kolejne z moich pytań będzie dotyczyć interpunkcji w stopkach redakcyjnych. Czy po skrótach i wyrazach typu: tel., fax, e-mail powinno się stawiać dwukropek? Pozdrawiam!
Nie ma takiego obowiązku, bez dwukropka tekst też będzie czytelny. Być może jednak ci, którzy w tej sytuacji sięgają po dwukropek, mają pewien psychiczny komfort, wynikający z poczucia ładu.
Oto dwukropek: on zapowiada coś. Zapewne coś ważnego. Kilka kolejnych wierszy, a w każdym dwukropek – to kilka ważnych informacji. Prawie jak w tabeli albo jak w bazie danych, gdzie granice kolumn albo inne separatory pozwalają uporządkować informacje. Stopka redakcyjna z dwukropkami wygląda poważniej.
Takie to, jak przypuszczam, motywy mogą kierować naszym zachowaniem, gdy układamy stopki.
Mirosław Bańko, PWN