telebim

Dzień dobry, proszę o odpowiedź, jak prawidłowo powinno akcentować się słowo telebim – według mnie na drugą sylabę od końca (le), jednak moja koleżanka wyraźnie akcentuje na ostatnią (bim). Dziękuję. Pozdrawiam.
Słowo telebim powstało z połączenia cząstek tele- i -beam 'wiązka, np. światła lub elektronów'. W angielskim, jak się zdaje, nie występuje jako wyraz pospolity (słownik polsko-angielski PWN-Oxford tłumaczy telebim na TV large outdoor screen), można je jednak znaleźć w nazwach własnych. Znane jest też w niektórych innych językach. Być może Pana koleżanka zasugerowała się jego obcą wymową. Po polsku powinniśmy wymawiać [teLEbim], podobnie jak [teLEdysk] czy [teLEfaks] (sylaby akcentowane wyróżniłem wersalikami). Dwa ostatnie przykłady można znaleźć w słowniku poprawnej polszczyzny PWN, który wprost ostrzega przed akcentowaniem w nich ostatniej sylaby.
Mirosław Bańko, PWN