terapia przez sztukę

Jakie słowo oddające terapię poprzez sztukę jest poprawne: artterapia, artoterapia czy arteterapia?
Stanowczo odradzam szukania takiego określenia „równoległego” do innych -terapii (jak hydroterapia, hippoterapia itp.) – dla nazwania leczenia przez kontakt ze sztuką. Formalnie powinno tam być w środku -o-, ale twór tak powstały byłby dziwaczny, by nie rzec szkaradny – i zniechęcałby i do terapii, i do sztuki. Mówmy o terapii przez sztukę, pokazując właściwy do tej sztuki stosunek.
Pozdrawiam
Jerzy Bralczyk, prof., Uniwersytet Warszawski