tercjarka

Czy istnieje słowo tarcyjanka lub tarcjanka? W mojej rodzinie (w ogóle we wsi, gdzie się wychowałem) używa się go jako pejoratywnego określenia kobiety fałszywie religijnej. Czy jednak występuje ono w tym znaczeniu w słownikach?
Zetknęła się Pani z formą zniekształconą, poprawna postać tego wyrazu to tercjarka, forma żeńska od tercjarz. Słowniki na ogół definiują tylko jedno znaczenie tego wyrazu, w użyciu jest jednak też drugie, pochodne, w którym tercjarka (bardziej ekspresywnie: tercjara) to synonim dewotki.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski