think-tank

Proszę bardzo o poradę – cytuję dokładnie zdanie: „Oprócz Funduszu Przedsiębiorczości zarządzającym połową środków programu celem jest powołanie zespołu think-tank. To grupa zaproszonych do współpracy ekspertów z różnych dziedzin, która będzie prowadzić nie tylko bieżące analizy i symulacje rynkowe, ale również opracowywać nowe strategie dotacyjne”. Nie jestem pewna czy zespół think-tank w tym kontekście powinien być z małej litery.
Bardzo proszę o poradę.
M.K.
Można sobie wyobrazić, że jakiś doraźnie powołany zespół będzie miał swoją indywidualną nazwę i że tą nazwą będzie Think-tank. W opisanej przez Panią sytuacji słowa think-tank zostały jednak użyte jako nazwa gatunkowa. Choć w cytowanym zdaniu odnoszą się one do konkretnej grupy ludzi, w ogólności mogą odnosić się do różnych grup tego rodzaju. Dlatego uzasadniona jest pisownia małymi literami.
Mirosław Bańko, PWN