tj.

Czy przed skrótem od sformułowania to jest, czyli tj., trzeba postawić przecinek?
Przecinek należy postawić nie tylko przed tym skrótem, ale i po fragmencie, który on wprowadza (chyba że tam akurat wypada inny znak interpunkcyjny), np. „Na 35. kilometrze, tj. mniej więcej w połowie trasy, był punkt kontrolny” (za Kieszonkowym słowniczkiem interpunkcyjnym J. Podrackiego i A. Gałązki, PWN, 2001).
Mirosław Bańko, PWN