to, co

Kiedy stawiamy przecinek przed co? Czy w zdaniu „Jesteś całkowicie oddzielony od tego co nazywamy światem zewnętrznym” postawimy przecinek przed co?
Owszem, należy w tym zdaniu postawić przecinek, gdyż co wprowadza w nim zdanie składowe zależne. Przecinek postawilibyśmy nawet wtedy, gdyby po co następował równoważnik zdaniowy, czyli całostka zdaniopodobna z pominiętym orzeczeniem, np. „Lubię to, co ty”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski