(to) podwórko

Witam!

Czy użycie słów „mały podwórek” jest poprawne, czy należy użyć słów „małe podwórko”? Czy oba są poprawne?

Z góry dziękuję za rozwiązanie tego zagadnienia. Pozdrawiam!

(Ten) podwórek jest formą gwarową. Można ją było spotkać jeszcze pod koniec XIX wieku w literaturze pięknej, por. np. Zamknął drzwi izby, potrącił się o coś w sieni i wyszedł na podwórek (B. Prus, Placówka, 1886). We współczesnej polszczyźnie ogólnej powiemy i napiszemy wyłącznie: (to) małe podwórko.

Adam Wolański