tobie czy ci?

Dzień dobry!
W pracy zaczęliśmy się sprzeczać o to, która z poniższych form jest poprawna:
- przesyłam Ci pozdrowienia
- przesyłam Tobie pozdrowienia.
Czy jest generalnie reguła, kiedy stosować należy które słówko?
Pozdrawiam
PT.
Formy tobie używa się tylko pod akcentem, np. „Tobie się kłaniam, nie jemu”. W podanym przez Pana przykładzie nie ma potrzeby akcentować zaimka, dlatego właściwe będzie użycie formy ci (ze względów grzecznościowych można ją zapisać wielką literą).
Mirosław Bańko