toi toi

W mowie potocznej ogólnym określeniem ubikacji wolno stojących jest nazwa toi toi. Wzięła się ona od nazwy firmy TOI TOI, która zdominowała rynek swoimi toaletami. Coraz częściej spotyka się to ogólne określenie w języku pisanym. Jak prawidłowo powinno się zapisywać tę nazwę (toi toi, toi-toi, Toi Toi czy jeszcze jakoś inaczej?) i jaka jest jej prawidłowa odmiana przez przypadki (wraz z pisownią)?
Z poważaniem
Anna Kendziak
Problem dotyczy wyrazu pospolitego, który miałby nazywać taką toaletę. Najlepiej pisać toi toi, co wymawiamy [tojtoj], a odmieniamy następująco: D. toi toia, C. toi toiowi, B. toi toi, N. toi toiem, Ms. toi toiu.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski