trek(k)ing, trekować, trek

„Byliśmy na treku pod Annapurną” – pisze ktoś w Internecie, ktoś inny pyta: „Gdzie trekować po Nepalu?”. Na kolejnej stronie można obejrzeć „zdjęcia z treku w Karakorum”. W słowniku jest trekking i treking (Słownik 100 tysięcy potrzebnych słów). Proszę o ocenienie słów trek i trekować (a może też trekk i trekkować?). Czy można się ich spodziewać w następnych wydaniach pewuenowskich słowników?
Trekking to forma oryginalna, nie spolszczona. W słownikach mamy już treking, więc tym bardziej trek i trekować należałoby zapisywać z jednym k. Upraszczanie obcej ortografii w procesie tworzenia wyrazów pochodnych jest całkiem normalne. Można spodziewać się, że trek i trekować niedługo pojawią się w słownikach.
Mirosław Bańko, PWN