trzonolinowiec

Dzień dobry,
czy w wyrazie trzonoliniowiec znajdującym się w WSO 2010 nie ma czasem literówki? Nie chodziło o trzonolinowca, którego nie notują inne nowe słowniki pewuenowskie?
Trzonolinowiec pojawił się w suplemencie do słownika Doroszewskiego (1969). Mowa tam oczywiście o słynnym wrocławskim wieżowcu o konstrukcji wiszącej. Przypuszczam, że w którymś z następnych słowników PWN doszło do pomyłki i z trzonolinowca zrobiono trzonoliniowiec. Ten ostatni zamiast stać we Wrocławiu powinien oczywiście pływać na jakiejś stałej trasie, podobnie jak inne liniowce. Z pewnością byłby trzonem czyjejś floty pasażerskiej lub handlowej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski