tygrys szablozęb(n)y

Szanowni Eksperci,
tygrys szablozęby czy szablozębny? W użyciu – jak zdążyłam zauważyć – są obie wersje. Ciekawi mnie, która jest prawidłowa.
Pozdrawiam serdecznie.
Książka Zwierzęta. Encyklopedia ilustrowana (PWN, 2005) mówi o tygrysach szablozębnych, a polska Britannica (Wydawnictwo Kurpisz) – o tygrysach szablozębych. Jeśli kierować się analogią, to pierwszeństwo powinna mieć pierwsza z tych nazw. Indeks a tergo do Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN (prawie sto tysięcy haseł) zawiera sześć haseł o zakończeniu -zębny, a tylko jedno o zakończeniu -zęby.
Mirosław Bańko, PWN