tykanie?

Kiedyś, podczas emisji programu Milionerzy, Hubert Urbański użył słowa definiującego „zwyczaj” zwracania się podczas trwania programu do zawodników po imieniu. Czy moglibyście mi Państwo pomóc przypomnieć to słowo?
Z prośbą tego rodzaju najlepiej zwrócić się do stacji telewizyjnej emitującej dany program – na ogół jest możliwość skorzystania z materiałów archiwalnych.
Zwyczaj zwracania się do kogoś na ty, bez uprzedniego uzgodnienia tej formy z partnerem komunikacji, nazywany jest najczęściej tykaniem.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski