typografia w Internecie

Chciałabym jeszcze dowiedzieć się, dlaczego na internetowych stronach WWW nie korzysta się z akapitów? Czy przy tworzeniu takich stron obowiązują jakieś specjalne zasady?
Kłaniam się i pozdrawiam, Teresa Biała.
Na stronach naszej Poradni Językowej nie używamy wcięcia akapitowego, lecz nowy akapit zaczynamy po prostu od nowego wiersza. Niekiedy dla większej czytelności rozdzielamy akapity pustą linią. Nie są to żadne specjalne zasady obowiązaujące na stronach WWW, lecz konwencje spotykane też w tekstach drukowanych. Niewątpliwie jednak uwarunkowania techniczne mają wpływ na wygląd stron internetowych. W języku HTML, w którym opracowuje się takie strony, nie ma bowiem prostego sposobu na robienie wcięć akapitowych, np. osobnego znacznika ani atrybutu.
Mirosław Bańko