tysiąc jeden złotych

Piszę procedurę, która zamienia zapis liczbowy dowolnej kwoty na jej zapis słowny. Mam problem jak odmienić słowo złoty w wypadku, gdy mamy do czynienia np. z 1001 zł. Czy powinienem rozwinąć jako jeden tysiąc jeden złoty?
Powinno być: tysiąc jeden złotych – jak tysiąc jeden drobiazgów albo dwadzieścia jeden złotych. Nawiasem mówiąc, ciekawsza byłaby procedura, która by zamieniała zapis cyfrowy na gotówkę.
Mirosław Bańko