tytuł a nazwisko

Szanowni Państwo,
obecnie coraz częściej spotykam się z umieszczaniem w zdaniach funkcji czy tytułu osoby po jej imieniu i nazwisku, a nie przed, np. „W sobotę Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, otworzył wystawę koni rasowych”. Zaznaczam, że chodzi mi o normalne zdania w tekście, a nie np. podpisy pod zdjęciami czy określenia autorów cytatów. Czy taki szyk jest prawidłowy? A jeśli tak, czy po nazwisku a przed tytułem powinniśmy stawiać przecinek?
W podanym przykładzie mamy nie tyle rzeczownik użyty tytularnie, ile określenie stanowiska; z tytułem spotykamy się np. w zdaniu: „W sobotę prezydent Bronisław Komorowski otworzył wystawę koni rasowych”. Tytułów (w ścisłym sensie) używamy w zasadzie przed nazwiskiem.
Interpunkcja w przytoczonym przez Pana przykładzie jest poprawna.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski