tytularny docent

Jak należy się zwracać do pracownika naukowego mającego tytuł docenta i doktora, ale podpisującego się jako docent? Czy forma panie docencie / pani docent jest na miejscu?
Na początku wspomnę, że doktor (nauk…) to nazwa stopnia naukowego, natomiast docent to nazwa stanowiska.
Forma zwrotu do adresata panie docencie, pani docent jest stosowna. Ma jednak dopiero kilkuletnią tradycję (w roku 1990 stanowisko docenta na uczelniach zlikwidowano, a przedtem docentem zostawała osoba, która miała stopień doktora habilitowanego), dlatego pewnie użytkownicy języka jeszcze się z nią nie oswoili.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski