tytuły aktów prawnych

W jaki sposób zapisujemy tytuły międzynarodowych aktów prawnych i dokumentów, np. Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, czy Karta praw człowieka? Czy zasadne jest pisanie wszystkich członów wielkimi literami (oprócz o)? Dziękuję za odpowiedź.
W nazwach aktów prawnych (odezw, deklaracji, ustaw itp.) wielką literą zapisujemy tylko pierwszy wyraz, to znaczy że powinniśmy pisać np. Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, Karta praw człowieka. Stosujemy tu tę samą zasadę, która rządzi m.in. zapisem tytułów książek. Zapisywanie takich nazw wielkimi literami nie ma uzasadnienia w zasadach polskiej ortografii.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski