tytuły ksiąg biblijnych

Szanowni Państwo,
proszę o odpowiedź, jak pisać: Księga Hioba, „Księga Hioba”, a może jeszcze inaczej? Dziękuję
Danuta Zakurzewska
Tytuły ksiąg biblijnych piszemy wielkimi literami (zob. par. [73] WSO PWN), inaczej niż np. tytuły powieści, gdzie tylko pierwszy wyraz jest wyróżniany wielką literą. Ponieważ wielkie litery wystarczająco eksponują tytuł, nie ma potrzeby dodatkowo stosować cudzysłowu. Byłoby to zresztą niezgodne z przyjętym zwyczajem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski