tytuły na wizytówkach

Szanowni Państwo,
uprzejmie prosimy o informację, czy można napisać na wizytówce: DR IMIĘ NAZWISKO, czy poprawniej jest dr IMIĘ NAZWISKO.
Pozdrawiam
Barbara ŚMigiera
ZBP
Na wizytówce wszelkie nazwy stopni, tytułów itp., poprzedzające imię i nazwisko, można zapisać małą literą.
Można też zapisać je literą wielką, wykorzystując zasadę ortograficzną dotyczącą grafiki, według której wielką literę umieszcza się na początku nagłówków itp.
Sama zalecałabym sposób pierwszy, ponieważ jest on przejawem grzecznościowej skromności.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski