ucieknięto?

Czy poprawna jest forma ucieknięto się – forma bezosobowa od czasownika uciec się, np. „Z braku innych rozwiązań ucieknięto się do zamknięcia placówki”? Dziękuję.
Użycie form bezosobowych natrafia na różne przeszkody, trudne nieraz do wyjaśnienia. Forma ucieknięto jest niewątpliwie rzadka, a w Korpusie Języka Polskiego PWN (66 mln słów) nie występuje ani razu. Nie sądzę, aby dało się udowodnić, że jest niepoprawna. Jeśli jednak wydaje się Pani dziwna, to proszę napisać: „Z braku innych rozwiązań postanowiono zamknąć placówkę”.
Mirosław Bańko