ukośnik zamiast przecinka?

Witam serdecznie.
Mam pytanie dotyczące ukośnika w funkcji znaku przestankowego. Zetknęłam się mianowicie z zastępowaniem przecinków ukośnikiem, np. w przypisie – z użyciem ukośnika zamiast przecinków oddzielających nazwiska współautorów. Co Państwo o tym myślicie?
Pozdrowienia
Donia Cydejko
W Edycji tekstów A. Wolańskiego – którą często przywołujemy na łamach naszej poradni jako publikację wręcz kanoniczną – nie znalazłem przykładów użycia ukośnika w opisie bibliograficznym. Autor inoformuje jednak, że w opisach takich stosuje się różne konwencje interpunkcyjne. Zakresowi użycia ukośnika ww. książka poświęca trzy strony.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski