ul. 1 PLM „Warszawa”

Dzień Dobry!
Proszę o informację, w jaki sposób powinno pisać się liczebnik i cudzysłów przy ulicy I PLM „Warszawa” (I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”). Spotkałam się z różnym oznaczeniem ww. ulicy, np. 1-go PLM „Warszawa”, 1. PLM…, I PLM…
Pozdrawiam serdecznie
Nazwa ulicy powinna mieć formę ustaloną przez władze lokalne, a ta powinna się znajdować na tablicach i w odpowiednich dokumentach. Bez takiej decyzji możemy stanąć przed nadmiarem bogactwa, bo sam tylko liczebnik w nazwie jednostki wojskowej może być zapisany na trzy sposoby: cyfrą arabską z kropką lub bez niej albo cyfrą łacińską (zapisy 1-ego lub 1-go są niepoprawne). Z kolei nazwa jednostki może być zapisana w formie pełnej lub skrótowej, a to daje nam łącznie sześć kombinacji zapisu. Nazwę stolicy w tym kontekście najlepiej ująć w cudzysłów.
Najlepszą spośród dopuszczalnych form zapisu tej nazwy jest ul. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”, zastępczo można używać jego skrótowego wariantu ul. 1 PLM „Warszawa”, który jest wprawdzie mało czytelny, ale poza tym nie można mu niczego zarzucić, a wyróżnia się ekonomicznością.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski